Genç Giyim Modası İçin Tesettür Kombinleri

tesettür kombinleri

Tesettür başlı başına uzmanlık gerektiren bir giyim sanatıdır. Bu sanat içinde her yaş grubuna farklı tasarımlar yapmak, farklı kombinler hazırlamak da yetenek istemektedir. Özellikle genç yaş gruplarında tesettür giyimi  özen gösterilmesi, titiz davranılması gereklidir. Gençler, yaşlarının verdiği enerji ile cıvıl cıvıl renklerde ve enerjik bir yapıda  tesettür giyim modelleri tercih ederler. Özellikle genç yaştaki bayanlar yaşıtları gibi rengarenk elbiseler ve süslü bluzler giymeyi arzularlar. Bu durumda yapılması gereken en temel davranış yeni ve farklı tesettür kombinleri oluşturmaktır. Özellikle bahar ve yaz aylarının renkleri olan canlı ve pastel renkten pamuklu kumaşlar kullanılarak elbiseler imal edilmelidir.

Gömlek elbise ve kumaş pantolon kombini

Tesettürlü genç bayanlar bahar ve yaz aylarında vücut yapılarını koruyan, gizleyen  Boylarını ortaya çıkararak uzun boylu olduklarını gösteren gömlek elbiseler  tercih etmelidir. Gömlek elbise altına pamuklu veya keten rahat bir pantolon ve ayakkabı olarak da bir babet tercih etmeli ve hem şık hem de yaşınıza uygun bir şekilde giyinmelisiniz. Bayanların vazgeçilmez aksesuarı olan çanta tercihinde ise elbise renginiz ile uyulan şık bir askılı çanta tercih ederek kombininizi tamamlamalısınız.,

Tunik ve renk seçimi

Genç bayanların giyerken keyif aldıkları bir diğer elbise türü de tuniklerdir. Tunikler kot pantolon, kumaş pantolon veya keten pantolon ile rahatça kombin edilebildiği için bayanlara alternatif seçme şansı sunar. Yaz aylarının rengi pembe renkte veya desenli pembe bir tunik tercih ederek açık renkli bir kumaş pantolon veya açık renkli likralı bir kot pantolon ile kombin yapabilirsiniz. Ayakkabı olarak kot pantolon için spor ayakkabı, kumaş pantolon içinse bir babet tercih edebilirsiniz. Çanta olarak spor bir çanta seçmeniz kombinin şıklığını pekiştirecektir. Çanta rengi tabiki elbiseleriniz ile uyumlu olmalıdır.

Gömlek ve pantolon kombini

Yaz ayları için gömlek giymekten hoşlanan biriyseniz pamuklu bir açık renk bir gömlek tercih etmeniz yerinde olacaktır. Gömlek ile uyumlu keten veya açık renkli kumaş pantolon tercih ederek şıklığını pekiştirdiğiniz gibi vücut hatlarınızı da gizleyerek giyim tarzınıza uygun seçimler yapmış olursunuz.  Gömlekler daha çok çalışan bayanlar için uygun tercihler olsa da ev hanımları içinde özel toplantılarda tercih edeceği elbiseler olacaktır. Gömlek ve kumaş pantolon kombini topuklu bir ayakkabı veya özel bir ayakkabı ile tamamlanabilir. Ayrıca bu tür bir kombin için eşarp seçimini de çok iyi yapmak gereklidir. Eşarp seçiminizi sizi ön plana çıkarmalı ve elbiseleriniz ile uyumlu olmak zorundadır. Bu nedenle özel günler için aldığınız eşarplarınızı kullanabilir veya kaliteli ipek eşarplarınızı tercih ederek şıklığınızı yansıtabilirsiniz.

Bütün bu kombin önerileri her bayanın vücut yapısına göre tercih ettiği elbise ölçüleri göz önüne alınarak yapılmıştır. Hanımların beden yapıları ve kiloları iyi bir şekilde analiz edilerek kombinler yapılmalı ve her hanım şık bir şekilde giyinmelidir.

Etiketler: tesettür elbise, tesettür tunik, eşarp
Şubat 19, 2019
Listeye dön